ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
Δευτερα 20 Νοεμβριου 2017
ΑΛΚΑΙΟΥ & ΑΡΙΩΝΟΣ, ΜΥΤΙΛΗΝΗ 22510-25524 22510-28741 ef_dimokratis@otenet.gr
Συμβαίνει τώρα
ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Παρασκευή 10 Ιουλίου 2015

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ Β' ΑΛΕΞΙΔΕΙΑ

10 Ιουλιου 2015
ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι διασυλλογικοί αγώνες κωπηλασίας «Β' Αλεξίδεια 2015», που έγιναν το περασμένο Σαββατοκύριακο, στη Σκάλα Παμφίλων. Τους αγώνες διοργάνωσε ο Ν.Α.Π.Σ.Π. Μυτιλήνης «ΑΙΟΛΟΣ», υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας (ΕΚΟΦΝΣ) στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του Λεσβιακού Καλοκαιριού, θέλοντας να τιμήσει τη μνήμη του πρωταθλητή του, Στρατή Αλεξίδη.

Στους αγώνες συμμετείχαν κωπηλατικοί σύλλογοι απ' όλη την Ελλάδα όπως ο Ο.Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός, ο Όμιλος Ερετών (ΟΕ) από τον Πειραιά, ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Σαλαμίνας (ΝΑΟΣ), ο Κωπηλατικός Όμιλος Ελλάδας (ΚΟΕ) από την Αθήνα, ο Ναυτικός Όμιλος Μυτιλήνης (ΝΟΜ) και φυσικά ο Ν.Α.Π.Σ.Π.Μ. Αίολος.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους αρκετοί θεατές και επίσημοι, καθώς και αθλητές, προπονητές και σωματεία, που υπό δυσμενείς συνθήκες έκαναν το ταξίδι μέχρι το νησί μας, τιμώντας με τη συμμετοχή τους, τη μνήμη του αθλητή μας Στρατή Αλεξίδη.

Στα «B' Αλεξίδεια 2015» πραγματοποιήθηκαν συνολικά 21 αγωνίσματα, τα αποτελέσματα των οποίων είναι:

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

ΟΜΑΔΕΣ

Σκιφ κορασίδων

1η  ΜΑΤΑ ΘΕΑΝΩ

2η  ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ

3η  ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ

 

ΝΟΜ

ΟΕ

ΑΙΟ

Σκιφ ανάπτυξης κορασίδων

1η  ΚΑΛΙΤΣΑ ΧΡΥΣΗ

 

ΝΟΜ

 

Διπλό σκιφ ανάπτυξης παίδων

1οςΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ/ΚΟΥΤΣΟΥΒΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

2ος ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ/ ΒΟΣΙΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

3ος ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ/ ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΠΙΕΡΡΟΣ-ΡΑΦΑΗΛ

 

ΝΑΟΣ

ΟΕ

ΟΕ

Σκιφ γυναικών σειρά Α'

1η ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ ΑΡΕΤΗ-ΘΕΟΔΩΡΑ

2η ΑΛΕΞΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ-ΜΑΡΙΑ

3η ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

 

ΝΟΜ

ΑΙΟ

ΝΑΟΣ

Σκιφ γυναικών σειρά Β'

1η ΖΑΡΑΔΟΥΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ

2η ΠΑΥΛΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

3η ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΕΛΛΗ

 

ΝΟΜ

ΚΟΕ

ΟΕ

Διπλό σκιφ ανδρών

1ος ΔΑΜΑΛΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ / ΝΤΕΜΤΣΟΥΚ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

2ος ΖΕΡΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ / ΖΕΡΒΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

3ος ΜΑΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΟΡΦΕΑΣ / ΣΙΤΑΡΑΣ ΣΥΜΕΩΝ-ΟΡΦΕΑΣ

 

ΝΑΟΣ

ΑΙΟ

ΝΟΜ

Σκιφ παίδων

1ος ΚΑΛΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2ος ΓΙΑΚΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3ος ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

ΝΟΜ

ΝΟΜ

ΟΕ

Διπλό σκιφ νεανίδων

1η ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ/ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ

2η ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ/ ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΕΛΛΗ

3η ΖΑΡΑΔΟΥΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ/ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ ΑΡΕΤΗ-ΘΕΟΔΩΡΑ

 

ΟΕ

ΟΕ

ΝΟΜ

Σκιφ εφήβων

1ος ΜΑΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΟΡΦΕΑΣ

2ος ΝΤΕΜΤΣΟΥΚ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

3ος ΚΑΛΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

 

ΝΟΜ

ΝΑΟΣ

ΝΟΜ

Διπλό σκιφ κορασίδων

1η ΠΙΝΑΚΗ ΣΑΠΦΩ/ΣΤΑΜΑΤΗ ΒΑΡΒΑΡΑ

 

ΑΙΟ

Διπλό σκιφ αναπτυξης κορασίδων

1η ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΡΕΒΕΚΚΑ/ ΠΑΠΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ

2η ΔΙΚΙΔΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ/ ΔΑΜΑΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

ΟΕ

ΑΙΟ

Σκιφ ανάπτυξης παίδων

1ος ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΔΗΜΤΡΙΟΣ

2ος ΓΙΑΝΝΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

3ος ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΚΛΕΙΜΕΝΤΙΟΣ

 

ΟΕ

ΝΟΜ

ΝΑΟΣ

Διπλο σκιφ παίδων ΣΕΙΡΑ Α'

1ος ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ/ΠΑΓΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

2ος ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ/ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3ος ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ/ ΓΙΑΚΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

ΝΟΜ

ΟΕ

ΝΟΜ

Διπλο σκιφ παίδων ΣΕΙΡΑ Β'

1ος ΜΑΡΙΑΤΟΣ-ΜΕΤΑΞΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

2ος ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ/ΒΟΥΤΣΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ

3ος ΠΙΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ / ΦΡΑΓΚΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛ-ΜΙΧΑΗΛ

 

ΟΕ

ΝΟΜ

ΑΙΟ

Σκιφ νεανίδων

1η ΜΑΤΑ ΘΕΑΝΩ

2η ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ ΑΡΕΤΗ-ΘΕΟΔΩΡΑ

3η ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

 

ΝΟΜ

ΝΟΜ

ΝΑΟΣ

Διπλό σκιφ εφήβων

1ος ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ / ΠΑΓΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

2ος ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3ος ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ / ΣΟΒΟΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

 

ΝΟΜ

ΝΟΜ

ΟΕ

Σκιφ ανδρών

1ος ΜΑΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΟΡΦΕΑΣ

2ος ΝΤΕΜΤΣΟΥΚ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

3ος ΤΣΑΤΗΣ ΤΑΣΟΣ

 

ΝΟΜ

ΝΑΟΣ

ΟΣΦΠ

Διπλό σκιφ γυναικών

1η ΑΛΕΞΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ-ΜΑΡΙΑ / ΚΑΤΣΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

2η ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΕΛΛΗ / ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ

3η ΖΑΡΑΔΟΥΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ / ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ ΑΡΕΤΗ-ΘΕΟΔΩΡΑ

 

ΑΙΟ

ΟΕ

ΝΟΜ

Διπλο σκιφ ασκουμένων

1ος ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΥΡΩΝ/ ΚΟΥΜΑΡΕΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2ος  ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΗΝΑΣ/ ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3ος  ΓΡΗΓΟΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ/ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

ΑΙΟ

ΑΙΟ

ΟΕ

Διπλό σκιφ open (ανδρών/γυναικών) Α΄ ΣΕΙΡΑ

1ΟΙ ΑΛΕΞΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ-ΜΑΡΙΑ/ ΖΕΡΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2ΟΙ ΔΑΜΑΛΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ/ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

3ΟΙ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ/ ΖΕΡΒΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

 

ΑΙΟ

ΝΑΟΣ

ΑΙΟ

Διπλό σκιφ open (ανδρών/γυναικών) Β΄ ΣΕΙΡΑ

1ΟΙ ΤΣΑΤΗΣ ΤΑΣΟΣ/ΠΑΥΛΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2ΟΙ ΚΥΡΒΟΥΓΙΟΥΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΥΡΩΝ

3ΟΙ ΣΟΥΒΑΤΖΗ ΑΝΝΑ/ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

ΟΣΦΠ/ΚΟΕ

ΑΙΟ

ΟΕ

                                                                                      

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ
Τελευταίες ειδήσεις
17 Νοεμβριου 2017
17 Νοεμβριου 2017
17 Νοεμβριου 2017
17 Νοεμβριου 2017
> <
  • ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ

    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ε. ΑΡΩΝΗΣ
    Holter πίεσης και ρυθμού
    Δοκιμασία κοπώσεως Φορητός υπέρηχος
    Μυτιλήνη Βουρνάζων 2 τηλ.2251302311
    Γέρα:Παπάδος τηλ.22510-83600
    aroniskos@gmail.com

    ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΩΡΛ

    Στούμπος Χ. Γιώργος
    Χειρουργός ΩΡΛ Ενηλίκων & Παίδων
    Συνεργάτης Νοσοκομείων Metropolitan-Βιοκλινικη-
    Ιατρικό Διαβαλκανικό
    Καβέτσου 3 - 1ος όροφος
    τηλ. 22510 27757& 6940888555
  • Φυσικοθεραπεύτρια Manual Therapist

    Σταυρουλάκη-Γαλάτη Ιφιγένεια
    Πτυχιούχος Φυσικοθεραπείας ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης-PAMP
    Σύμβαση με ΕΟΠΥΥ
    Ασκληπιού 39 Χρυσομαλλούσα Μυτιλήνη
    τηλ. 22510-54898- 6977957180

    ΙΑΤΡΟΣ ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΟΣ

    ΑΓΓΕΛΙΚΗ Χ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ *PapTest*Κυτταρολογική εξέτασηούρων,πτυέλων,υγρών*FNA επιφανειακών οργάνων &θέσεων*Επανεκτιμήσεις πλακιδίων
    Καβέτσου 29- τηλ.22510 24860 κιν.6932512560
  • ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΣΤΟΥ

    Θωμάς Π.ΤσουκαλάςMD,PhD
    Διδάκτορ Πανεπιστημίου
    μετεκπαιδευθείς στη Γενεύη
    Αερ.Γιανναρέλλη 7 Μυτιλήνη
    τηλ. 22510 28222 &6976116205
    www.xeirourgiki-mastou.gr

    ΕΙΔΙΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ

    ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.ΜΙΧΑΛΗΣ
    Πτυχιούχος Παν. Αθηνών
    Καβέτσου 32-Μυτιλήνη
    τηλ. 22510 43377
    Καρατζά 10-Μύρινα Λήμνου
    22540 26652- κιν.6974117849
  • ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

    Νικόλαος Α. Δαρλής
    ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ-ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΛΟΓΙΑ & ΕΙΔΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΩΜΟΥ ΑΓΚΩΝΑ ΑΚΡΑΣ ΧΕΙΡΟΣ
    2ας Μαίου 30- 17121 Ν. Σμύρνη
    τηλ.210 9315300 &6936118880
    www.orthoinfo.gr

    ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ

    ΓΙΩΡΓΟΣ Ι. ΠΑΠΙΟΜΥΤΗΣ
    ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ
    ΤΡΑΥΜΑΤΟΛΟΓΟΣ
    ΚΑΒΕΤΣΟΥ 32
    ΤΗΛ:22510-55711
    ΚΙΝ:6942405440
  • ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ

    ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ Η. ΚΟΥΝΙΑΡΕΛΛΗ
    ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ
    Εξειδίκευση στις διατροφικές διαταραχές
    Κουντουριώτου 17 & Αλκαίου 1(π Μ Βρετάνια)
    τηλ.2251028512 6936447893

    ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΑΦΡΟΔΙΣΙΟΛΟΓΟΣ

    ΜΠΑΝΤΑΒΑΝΗΣ Ι. ΓΙΩΡΓΟΣ
    Δρ Ιατρικής Σχολής Παν.Πατρών
    ΕΡΕΣΟΥ 2,1ος όροφος
    ΤΗΛ:22510-37390
    κιν:6974956279
  • ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ - ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ

    ΑΣΗΜΑΚΗΣ Ε. ΜΟΥΦΛΟΥΖΕΛΛΗΣ
    θυρεοειδής Σακχαρώδης Διαβήτης 1,2&Κυήσεως
    Οστεοπόρωση Διαταραχές Έμμηνου Ρύσεως
    ΚΑΒΕΤΣΟΥ 32 ΜΥΤΙΛΗΝΗ & ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ
    22510-43366 6972332594

    A R O M A

    Επώνυμα αρώματα- κρέμες σώματος
    after save-αιθέρια έλαια - αρωματικά σαπούνια
    Ερμού 109- Μυτιλήνη
    τηλ. 22510- 22158
    www.aromashop.gr
  • Book and Art

    ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ
    Βάλια Μπαρμπατιώτη
    Κομνηνάκη 5 Μυτιλήνη
    τηλ:22510-37961
    www.facebook.com/Book.and.Art.Mytilini

    Αυγοπωλείο Χατζέλη

    Κοτόπουλα παραγωγής μας
    Νέο κατάστημα στο πάρκινγκ Μυτιλήνη
    Οδυσσέα Ελύτη 20
    τηλ.2251306790
  • ΠΤΗΝΟ-ΦΑΡΜΑ ΓΕΡΑΣ

    Γαζής Χαράλαμπος
    Γεωπόνος ΤΕ
    Κότες-κοκόρια-χήνες-γαλοπούλες-πάπιες-αυγά ελευθέρας βοσκής
    τηλ.: 6946167995

    Κάβα Κουτσουραδή

    Κάβα ποτών στη Μυτιλήνη. Είμαστε κοντά σας από το 1986
    Ικαρίας 6, Μυτιλήνη, 81100
    Τηλ. 2251022213
  • Μεζεδοπωλείο- Ουζερί

    "Απάγκιο"
    Εξαιρετικά σπιτικά φαγητά- Λεσβιακά τοπικά προϊόντα
    οικονομικές τιμές-Ζωντανή μουσική κάθε Σάββατο
    τηλ. 22510 20797

    Elysion Hotel

    Elysion Hotel – Ξενοδοχείο γάμου
    Διεύθυνση: Νεάπολη Μυτιλήνης
    Τηλέφωνο: 2251 061531-2
    Fax:22510 61294
    Website: www.elysion.gr
  • auto GARAGE

    ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π.ΖΕΪΜΠΕΚΗΣ
    ΠΑΓΑΝΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
    ΤΗΛ:22510-48144 6972107700

    Europcar

    AUTO MOTO LESVOS A.E Πάνος Σπανέλης. Κεντρικό:Κουντουριώτη 49Γ Μυτιλήνη τηλ:2251043313 fax42853 κιν.6976809252 Αεροδρόμιο:2251061665
    www.europcar-lesvos.com
    info@europcar-lesvos.com

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΩΡΑ