Διεύθυνση ΑΡΙΩΝΟΣ 6, ΜΥΤΙΛΗΝΗseparator Τηλέφωνο 22510-25524separator Fax 22510-28741separator Επικοινωνία ef_dimokratis@otenet.gr

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ημερομηνία13 Οκτωβριου 2015
ΦΟΡΤΣΑΡΕΙ ΓΙΑ Ν. ΣΜΥΡΝΗ ΚΑΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟ

ΚΑΛΛΟΝΗ

Ρεπό  είχαν οι παίκτες την Κυριακή, ενώ σε κανονικό πρόγραμμα μπήκαν από χθες  Δευτέρα, ενόψει  του  δύσκολου αγώνα με τον Πανιώνιο το  ερχόμενο Σάββατο  στο  γήπεδο της Ν. Σμύρνης. Η απρόσμενη ήττα  από τη Βέροια πριν λίγες μέρες ανήκει στο παρελθόν, η Καλλονή δεν πήρε  τίποτα και τώρα τρέχει να καλύψει τη χασούρα που είχε την προηγούμενη  αγωνιστική. Ο Πανιώνιος   του Μαρίνου Ουζουνίδη εκπλήσσει  έως  τώρα  στο  πρωτάθλημα  και απειλεί τους νησιώτες  στη  δύσκολη  έδρα  του. Μάλιστα,  στο πλαίσιο της  προετοιμασίας  του και εκμεταλλευόμενος τη διακοπή, έδωσε ένα  δυνατό  φιλικό με  αντίπαλο τον Ολυμπιακό, περνώντας τις εξετάσεις με άριστα. Δεν κερδίζει κάποιος κάθε μέρα τον πρωταθλητή Ελλάδος και όπως ήταν αναμενόμενο, η νίκη του Πανιωνίου, την περασμένη Παρασκευή, έκανε πάταγο.  Η φιλική νίκη με 4-2 πιστοποίησε την εξαιρετική  κατάσταση  στην οποία  βρίσκονται το τελευταίο διάστημα  οι αντίπαλοι  της Καλλονής, (σκόρερ οι Ανσαριφάρντ, 2 Βιγιάλμπα Χαλκιαδάκης) με  τον Ουζουνίδη να δηλώνει πέρα για  πέρα ικανοποιημένος.

«Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, αρχίζουμε να έχουμε την πίεση που θέλω στον χώρο της μεσαίας  γραμμής και ως εκ τούτου, να βγάζουμε  τις επιθέσεις μας» τόνισε χαρακτηριστικά ο κόουτς του Πανιωνίου. Όσο  για το επόμενο παιχνίδι με την Καλλονή, ο Έλληνας  τεχνικός το χαρακτηρίζει  δύσκολο, από το  οποίο θα απαιτήσει  από τους παίκτες του να  είναι σοβαροί και αποτελεσματικοί, ώστε να πάρουν τη νίκη. «Ελπίζω το πάθημα, να μας  έγινε μάθημα. Δεν υπάρχει  εύκολο παιχνίδι για μας, αν δεν είμαστε  σοβαροί. Μόνο αν δίνουμε το εκατό τοις εκατό των δυνατοτήτων μας, έχουμε  πολλές  πιθανότητες  να νικήσουμε. Θα  είναι δύσκολο το παιχνίδι με την Καλλονή, αλλά από εμάς εξαρτώνται όλα» τόνισε με έμφαση.

ΤΕΣΤ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ

Τεστ προετοιμασίας  έκανε και η Καλλονή το Σάββατο  στον "Ταρλά" με την ομάδα  των Νέων, αφού δεν βρέθηκε  αντίπαλος  για  φιλικό και προτιμήθηκε από τον Θεοδωρίδη η λύση με τους μικρούς. Δεν συμμετείχαν σε αυτό ο Στρατής Βαλιός, ο οποίος θα  τσεκάρει τον εαυτό του την εβδομάδα  αυτή αν θα υπολογίζεται, ο Μάρκοβιτς που συνέχισε  την αποθεραπεία  και ο Ελλακόπουλος, ο οποίος έκανε  ατομικό. Ακόμη,  σε αναμονή έχει τους παράγοντες και  το τεχνικό επιτελείο ο Γουερέ, ο οποίος δεν έχει  επιστρέψει από την Κένυα και η άφιξή του  καθυστερεί περισσότερο. Μετά τον Χρήστο Πελέκη και ο γυμναστής  των νέων Βάιος Ρίπης δεν θα  συνεχίσει, αφού γνωστοποίησε την απόφασή του να αποχωρήσει και φυσικά  αναμένεται η επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ στο  θέμα της λύσης της συνεργασίας και με τους  δύο.

Τέλος, αναβολή πήρε  η δικαστική διαμάχη της ΠΑΕ με τον Δήμο, όσον αφορά στο θέμα της χρήσης του Δημοτικού Σταδίου  από την ίδια.

ΝΕΟΙ

Στο πρωτάθλημα  των Νέων Κ17, η Καλλονή γνώρισε  την ήττα  στο  γήπεδο  της Αργυρούπολης από την αντίστοιχη ομάδα του Πανιωνίου με  σκορ 5-0.

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1 - 2
Με ήρωα τον Πουρή,  που απέκρουσε πέναλτι στο φινάλε, ο Αιολικός απέκτησε το πρώτο εκτός έδρας τρίποντο. Μοιραίος ο Γάλας  που μπήκε ως αλλαγή, έχασε  ανεπανάληπτη  ευκαιρία και στη συνέχεια υπέπεσε σε  δύο πέναλτι μέσα σε  διάστημα οκτώ λεπτών.  Θετικό το ντεμπούτο του Σίμωση, που βρήκε  δίχτυα (47΄) με τον Κέρη (44') να  δίνει το προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου.

ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ
Στον Αιολικό ήξεραν εκ των προτέρων ότι αν δεν κέρδιζαν στη Βάρδα, το κλίμα  θα  γινόταν ακόμη πιο βαρύ, μετά το  άσχημο  ξεκίνημα  και τις  δύο  διαδοχικές  ήττες  από Χαλκίδα και Σπάρτη. Αυτή  τη  φορά ο Αιολικός  έδειξε αρκετά σοβαρός, απαιτητικός ως ένα μόνο σημείο. Από τη στιγμή που κατάφερε  στην εκπνοή του ημιχρόνου  να προηγηθεί  στο  σκορ με τον Κέρη και ακολούθως  στο  ξεκίνημα στην επανάληψη με το πρώτο  γκολ από τον Γιάννη Σίμωση, ο οποίος  στις λίγες ώρες  που ήταν στην ομάδα έδειξε  στους  ανθρώπους της λαμπρά στοιχεία  επιθετικού παίκτη, που θα λύσει το  πρόβλημα στο σκοράρισμα. Όλα αυτά μέχρι το  58΄, όπου η  είσοδος του Νίκου  Γάλα  στο παιχνίδι στη θέση του Κέρη θα μπορούσε  να  είχε επιφέρει  και  τρίτο  γκολ στους νησιώτες, που ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους, υπερέχοντας  στο  γήπεδο και ελέγχοντας  τα πάντα ως  αφεντικό. Ο Γάλας  είχε  την κλασική  ευκαιρία  να  κάνει το  0-3  και να  δώσει διαστάσεις  στην  νίκη της  ομάδα του, δεν την ολοκλήρωσε και ο ίδιος  ο  παίκτης  αποδείχθηκε και μοιραίος, καθώς υπέπεσε  σε πέναλτι δέκα λεπτά  πριν το  τέλος, όταν οι  γηπεδούχοι είχαν ασκήσει  πίεση  να  βάλουν το  γκολ. Τότε ο Γάλας  ανέτρεψε  τον Κωνσταντινίδη και ο ίδιος μείωσε σε  1-2, δίνοντας περισσότερο  ενδιαφέρον στο  παιχνίδι. Ο Αιολικός οπισθοχώρησε, για να  διαφυλάξει  τα  νώτα  του  και το πλήρωσε για  δεύτερη  φορά, πάλι με τον Γάλα, ο οποίος πέφτει πάλι σε παράβαση, στέλνοντας  τον σκόρερ της Βάρδας ξανά στην άσπρη  βούλα. Η παγωμάρα στο  στρατόπεδο  του Αιολικού μεγάλη, αφού μια  διαφαινόμενη νίκη έδειχνε να χάνεται. Και τότε τα μεγάλα προσόντα του Χρήστου Πουρή έπιασαν τόπο, με τον έμπειρο γκολκίπερ να πέφτει  στην γωνία  του,  να  αποκρούει με το  χέρι,  στέλνοντας  τη μπάλα  στο κάθετο  και εν συνεχεία, να καταλήγει στα χέρια του. Η ανακούφιση μεγάλη, αφού  η νίκη έστω και  με  αυτό το περίπλοκο Χιτσκοκικό φινάλε, διαφυλάχθηκε. Ο Αιολικός πήρε  το  πρώτο  τρίποντο  και κοιτάζει  το  μέλλον με αισιοδοξία, έτοιμος να καλύψει τη διαφορά από  τους  αντιπάλους  του.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΑΟ Βάρδας: Κωνσταντινόπουλος, Π. Πολίτης, Παναγόπουλος, Ανδρίτσος, Σιδερής, Γ. Πολίτης,  Νικολόπουλος, Αποστολόπουλος (50΄ Ντόμας), (88΄λτ Κουραχάνης), Κωνσταντινίδης, Γκάτσης, Καζαντζής (65΄ Πολυχρόνης).
Αιολικός: Πουρής, Κρουσταλλέλης, Κριπιντίρης, Παπαζούδης, Κέρη, Στουρνάρας, Μίχος, Ιορδανίδης, Λαλάς (55΄Γάλας), Σιμώσης (65΄ Σαμπάνης), Μανουσάκης (77΄Λίμα)

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟ Θ. ΔΙΟΝΥΣΑΤΟ

Οι παίκτες και το τεχνικό team του Αιολικού αφιερώνουν την νίκη της ομάδας στον Θεαγένη Διονυσάτο, βοηθό προπονητή, ο οποίος λόγω του αιφνιδίου θανάτου του πατέρα του, απουσίαζε από τον πάγκο της ομάδας. Επίσης, ευχαριστούν τους φιλάθλους για την θερμή τους υποστήριξη.

ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ Ο ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Ο Παναρκαδικός  έκανε  το 3Χ3 και οδηγεί  για  την ώρα  την κούρσα  του  πρωταθλήματος. Η ομάδα της Τρίπολης νίκησε  μέσα στην Χαλκίδα  με  3-0, κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση. Τον πρωτοπόρο  ακολουθούν η Σπάρτη, που επίσης νίκησε με  3-0 τον Κανάρη  και η Καλαμάτα, η οποία απέσπασε λευκή ισοπαλία στο Λουτράκι. Νίκη για τον Αιολικό, η πρώτη μετά το άσχημο ξεκίνημα  2-1 στη Βάρδα και ευχάριστο κλίμα. Με το ίδιο  σκορ  1-0  νίκησαν στα  γήπεδά  τους  η Ερμιονίδα  τον Βύζαντα  και ο Ηρακλής Ψ. τον ΑΟ Λεβάντε. Τέλος, χωρίς  νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Παναργειακού με τη Δόξα Ν. Μανωλάδας.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓΡΙΜΑΚΗΣ

ΚΑΤΑΓΜΑ ΠΕΡΟΝΗΣ ΣΤΗ ΣΠΑΡΤΗ

Τυχερός άτυχος, ο  20χρονος  ποδοσφαιριστής Γιώργος  Αγριμάκης,  αφού  θα μπορούσε  η ζημιά  στο  πόδι  του να ήταν μεγαλύτερη, καθώς τη γλίτωσε  με κάταγμα  στην περόνη, στον αγώνα του Κανάρη με την Σπάρτη  για  το  πρωτάθλημα  της Γ Εθνικής. Ήταν το  67΄ στην αναμέτρηση, όταν ο  20χρονος  δανεικός από την ομάδα  νέων της Καλλονής  σηκώθηκε  στον αέρα  να  διεκδικήσει  την κεφαλιά από τον αντίπαλό του και βρέθηκε  στο χόρτο με τις τάπες κολλημένες. Χθες ο παίκτης χειρουργήθηκε και το διάστημα της  απουσίας του από τα  γήπεδα  υπολογίζεται τρεις έως τέσσερις μήνες.

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Μεγάλη νίκη ο Αετός  2-1  με  ανατροπή του Διαγόρα που χάνει  έδαφος. Χωρίς να ικανοποιήσει νίκησε ο Αίγειρος  τον  μαχητικό Ερμή 4-1, όπως με το ίδιο σκορ  νίκησε  στην έδρα  της την Προοδευτική, η Γέρα και ισοβαθμεί μαζί του. Τρίποντο ουσίας για Παλλεσβιακό  2-1  τον Αχιλλέα, κόλλησε  ο Αιγέας 0-0  με τον Όλυμπο στο Πλωμάρι, όπως  και ο Κεραυνός με τον Αλκιβιάδη 1-1 στα Πάμφιλα.

ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τη μοναξιά  της κορυφής  εξακολουθεί  να  γεύεται ο Ατρόμητος, ο  οποίος νίκησε και τον Οδ. Ελύτη με  3-1  στην Ανεμώτια  και προελαύνει στον βαθμολογικό πίνακα. Ο Ελύτης προηγείται με  γκολ από τον Τσιμπούκη (δυνατό σουτ εκτός περιοχής). Όμως, στο  τέλος  του ημιχρόνου ο Νικόλοφ  ισοφάρισε  σε  1-1. Ο Νερατζής στην επανάληψη έκανε  το  2-1 και ξανά ο Νικόλοφ κλείδωσε την νίκη στην ομάδα του, κάνοντας  το  3-1.
Ο Ερμής κέρδισε τις  εντυπώσεις, ο Αίγειρος  ήταν αυτός  που νίκησε  με  4-1  στη Θερμή και ισοβαθμεί  με τη Γέρα. Ο Μαλακός έδωσε την πρωτοπορία  στην ομάδα του, με τον Κουπέ  να ισοφαρίζει  αρχές του  δευτέρου. Με  αυτογκόλ από τον Καρακωνσταντίνο, οι γηπεδούχοι  πήραν τα  ηνία 2-1, λίγο  μετά  ο  Σεραφίγκος  ανέβασε  τον δείκτη  στο  3-1, αλλά  οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για  επιθετικό  φάουλ. Το τελικό 4-1  διαμόρφωσε  στην εκπνοή  ο Μαλακός. Από ένα πέναλτι αρνήθηκε ο  διαιτητής στις δύο ομάδες.
Δίκαιη νίκη, έτσι όπως κύλησε  η  αναμέτρηση, εξασφάλισε ο Αετός 2-1  τον Διαγόρα, που  δείχνει να  χάνει την γη κάτω  από  τα  πόδια  του. Η βαθμολογική απόσταση συνεχώς αυξάνεται  και  οι αντίπαλοί του εκμεταλλεύονται  τις  αποτυχίες  του. Παρά  το  γεγονός  ότι  άνοιξε  πρώτος  το  σκορ  με τον Πουλασιχίδη, η  συνέχεια  ήταν διαφορετική. Ο Σκαλοχωρίτης με καταπληκτικό σουτ κάτω από το κέντρο  βρήκε εκτός  θέσης τον Κάμπερ και ισοφάρισε  σε  1-1. Το νικητήριο  τέρμα σημείωσε  ο Καλιμαντζέρος με  ωραίο  σουτ,  ο Αετός έμεινε  στο  65΄με δέκα λόγω αποβολής του Λιαδέλλη, ο  Διαγόρας  πίεσε, αλλά  το  σκορ  δεν άλλαξε. Να σημειωθεί ότι και  τα  δύο  γκολ οι  σκόρερ  του Αετού  τα  αφιέρωσαν μαζί με  τους  συμπαίκτες  τους  στον Στρατή Διονυσάτο, ο οποίος έχασε τον αγαπημένο του πατέρα.
Η Προοδευτική  άνοιξε πρώτη το  σκορ  στον Παπάδο, με τη Γέρα, με  γκολ από τον Κουτσιανίτη, όμως η συνέχεια  ήταν τελείως  διαφορετική, με τους  γηπεδούχους  να αναλαμβάνουν δράση και να  φτάνουν σε μια άνετη  νίκη με  σκορ  4-1. Ο Ξωχέλλης ισοφάρισε  σε  1-1, ο Μπισμπίκας ακολούθως  έβαλε μπροστά  την ομάδα του, για  να  ακολουθήσουν άλλα  δύο  γκολ από τους Ματθαίου και  Παυλέλλη. Αποβλήθηκε ο Φωκιανός  της Γέρας.
Κόλλησε στο μηδέν  ο Αιγέας  στο Πλωμάρι  με τον Όλυμπο, ο οποίος  έπαιξε άμυνα  και θέλησε  να κτυπήσει  στην κόντρα. Είχε τη μοναδική ευκαιρία  στο πρώτο με την κεφαλιά  από τον Καλουτζή, η  οποία  δεν βρήκε στόχο, ενώ οι  γηπεδούχοι  είχαν  ευκαιρίες με τους Πρωτούλη, Αγιακάτσικα, Αζάμπι. Αποβλήθηκε ο Βαβλαδέλλης  του Ολύμπου.
Τρίποντο και  μάλιστα  το δεύτερο, πήρε  στη Θερμή  ο  Παλλεσβιακός, καθώς επικράτησε με  2-1  του αξιόμαχου  Αχιλλέα, ο οποίος  είχε περισσότερη κατοχή. Ο Καβαλίκας  άνοιξε  το  σκορ  με  την συμπλήρωση  τριών λεπτών, όμως λίγο πριν το  ημίχρονο, ο  Αποστόλης  Γρούβας  με τον ίδιο τρόπο  ισοφάρισε. Με την έναρξη του  δευτέρου, οι γηπεδούχοι ξαναπήραν τα ηνία με κεφαλιά από τον Στρατή Κατζανό. Ο Αχιλλέας είχε δοκάρι  με τον Πάντα, χωρίς  το  σκορ να  αλλάξει μέχρι το τέλος.
Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι του Βύρωνα  με τον Πολιχνίτο στη Μόρια 0-0, με  τις  δύο ομάδες, παρά  τις φιλότιμες  προσπάθειες που κατέβαλαν, να μην παραβιάζουν την εστία τους.
Βαθμό τσίμπησε  στα Πάμφιλα  ο  Αλκιβιάδης  1-1  με τον Κεραυνό, που οι ελλείψεις στάθηκαν αρνητικός  παράγοντας. Με πέναλτι που καταλογίστηκε χωρίς να είναι, ο Βασιλακάκης ευστόχησε, δίνοντας το  προβάδισμα  στην ομάδα του. Ο Κεραυνός είχε καλές ευκαιρίες, δοκάρι με τον Χαρατσιάρη, ανεπανάληπτη  ευκαιρία  με τον Παπαβασιλείου και ισοφάρισε  με  κεφαλιά από τον Δελόλμα στο  91΄.

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ - Α.Ο.Μ. ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Στο Ίππειος, στο πιο σημαντικό παιχνίδι της  3ης  αγωνιστικής, ο τοπικός  Αστέρας  και ο Ταξιάρχης κόλλησαν στη λευκή  ισοπαλία  και πήραν από έναν βαθμό. Δυνατό το παιχνίδι των δύο αγωνιστών, με πάθος, αφού ήθελαν να νικήσουν και να χάσουν έτσι όπως κύλησε  η  αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι είχαν την εδαφική υπεροχή  στο  πρώτο 45λεπτο, ακολούθως  ισορρόπησε  ο Ταξιάρχης, χάθηκαν κάποιες  καλές   ευκαιρίες, αλλά το  γκολ που ήθελαν όλοι  δεν ήρθε σε κανέναν. Ο Ταξιάρχης ολοκλήρωσε το  παιχνίδι με δέκα λόγω αποβολής του  Τσακίρη  με απευθείας  κόκκινη από τον διαιτητή Μποντάκη για κτύπημα σε  αντίπαλο.

Ισοπαλία είχαμε  ακόμη στο  γήπεδο  της Αγιάσου  μεταξύ  Λιονταράκια και Δόξα Πλαγιάς  1-1, σε  ένα παιχνίδι το οποίο η Δόξα ολοκλήρωσε με εννιά  παίκτες. Στην αρχή τραυματίστηκε  ο  γκολκίπερ Καλλίας  και στη συνέχεια  αποβλήθηκε  ο Ζαχαρίου, αλλά μπόρεσε στο  τέλος  να  πάρει με την αξία  της τον πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό. Στο ημίχρονο,  πάντως, καμία ομάδα  δεν μπόρεσε  να παραβιάσει  την εστία του άλλου, αλλά στην επανάληψη ο Βελούτσος κατάφερε  να ανοίξει  το  σκορ για την Δόξα. Τα Λιονταράκια  ανέλαβαν πρωτοβουλία  και κατάφεραν  να ισοφαρίσουν με πέναλτι που κέρδισε  ο Χατζηελευθερίου  από τον Καλλία και το  εκτέλεσε   ο Ραχάνης   για να  δώσει  τον βαθμό στην ομάδα του.

Νίκη για τον Α.Ο Μεσοτόπου, δύσκολη, τον αξιόμαχο  Αίαντα στην έδρα  του 1-0, με ένα  γκολ που πέτυχε  με  το  ξεκίνημα  του ματς  ο  Βλάμος  με  δυνατό σουτ  και  αυτό στάθηκε  ικανό να τον χρίσει μέχρι  το  τέλος νικητή, παρά την πίεση που άσκησε  ο  αντίπαλος. Δοκάρια  μάλιστα, δύο, είχε  ο γηπεδούχος, με τους Κοκκώνη,  Βλάμο, δοκάρι με τον Γιακαλή  είχε ο Αίαντας, του οποίου ακυρώθηκε  γκολ με τον Χατζηλία, ενώ ζήτησε  και πέναλτι σε χέρι  αμυντικού, που ο διαιτητής χαρακτήρισε  ότι έγινε από κοντινή  απόσταση. Πολλές απουσίες ο ηττημένος, που  είχε τον έλεγχο στο  δεύτερο ημίχρονο, με ρυθμό, γκολ και ευκαιρίες στο ξεκίνημα ο Μεσότοπος.

Νίκησε  με ανατροπή ο  Παπανικολής στην Ερεσό  την Φίλια  και πρόσθεσε  την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι  μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο  σκορ  από το πρώτο ημίχρονο, όταν η Φίλια  τους αιφνιδίασε  με ένα  μακρινό σουτ  από τον Λυκιαρδόπουλο, εντούτοις η επανάληψη ήταν τελείως διαφορετική, με τον Παπανικολή να  είναι κυρίαρχος  και κυρίως με την πίεση και τη δύναμη, έφθασε  στην ανατροπή  του σκορ. Ο Βασιλέλλης με κοντινό σουτ  ισοφάρισε  σε 1-1  και από εκεί και πέρα ήταν θέμα  χρόνου να  έρθουν και  τα  άλλα  γκολ. Ο Βουτσιώτης έβαλε μπροστά  στο σκορ την ομάδα, για να  ακολουθήσουν τα άλλα  δύο  από τον Χατζηδιαμαντή, μεταγραφικό απόκτημα των γηπεδούχων από τα Λιονταράκια πριν λίγες μέρες, ο οποίος  διαμόρφωσε το  τελικό 4-1.

Την Τετάρτη στην Πέτρα θα  ολοκληρωθεί η  αγωνιστική με  το  παιχνίδι  του ΑΟ Ανάξου με τον Αρίωνα Μηθ.

3η αγωνιστική

Λιονταράκια-Δόξα                 1-1

Α.Ο.Μ -Αίας                          1-0

Αστέρας Ιππ.-Ταξιάρχης                 0-0

Άναξος-Αρίων Μηθ.               (Τετάρτη 14-10)

10.Αίας                        1       1-3

Άναξος και Αρίων Μηθ. έχουν παιχνίδι λιγότερο.