ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
Κυριακη 24 Ιουνιου 2018
ΑΛΚΑΙΟΥ & ΑΡΙΩΝΟΣ, ΜΥΤΙΛΗΝΗ 22510-25524 22510-28741 ef_dimokratis@otenet.gr
ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Σάββατο 26 Μαίου 2018

8οι Παλλεσβιακοί μαθητικοί αγώνες μουσικής

26 Μαιου 2018
Αποτελέσματα 160 διαγωνιζόμενων μαθητών
Το Μουσικό Σχολείο Μυτιλήνης με τη στήριξη της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Β. Αιγαίου, τη Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Λέσβου, τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Λέσβου υπό την αιγίδα του Ν.Π.Δ.Δ. Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Λέσβου και με την υποστήριξη του Συλλόγου γονέων & κηδεμόνων, του Συλλόγου φίλων Μουσικής Μυτιλήνης και του πολιτιστικού Συλλόγου «Η Επάνω Σκάλα», πραγματοποίησε και φέτος τους 8ους Παλλεσβιακούς Μαθητικούς Αγώνες Μουσικής, στο Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης, με τη συμμετοχή 160 μαθητών των Δ', Ε' & ΣΤ' Τάξεων των Δημοτικών Σχολείων του νησιού μας.

Η διαδικασία περιελάμβανε ακρόαση των μαθητών δύο ημέρες και την τελετή λήξης.

Αποτελέσματα

Πιάνο: Βραβείο έλαβαν οι:

Γούναρης Κυριάκος, Τάξη: Δ',

5ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Παπαθεοδώρου Παναγιώτης, Τάξη: Δ',

5ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Ράσκος Ευθύμιος, Τάξη: Δ',

3ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Ψάνη Ελπινίκη-Κυριακή, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Παπάδου

Θεοδοσίου Καλλιόπη, Τάξη: Ε',

6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Χασιώτης Ιάσονας, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Βαρειάς

Ιωσηφέλλης Φώτης, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Μήθυμνας

Φαϊδάς Ηλίας, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Περάματος

 

Διάκριση έλαβαν οι:

Ανδρονίκου Δήμητρα, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Παπάδου

Μουτζούρης Ευστράτιος, Τάξη: Δ',

15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Νείρος Δημήτριος, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Χαλίκων

Τριανταφύλλου Μάριος, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Μήθυμνας

Καζαντζή Αθηνά, Τάξη: Ε',

6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Ανδρονίκου Αγγελική, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Παπάδου

Γκαμπαρασβίλι Μπάρμπαρα, Τάξη: ΣΤ',

15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Δημακοπούλου Αριάδνη, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Ερεσού

Πασχαλίδου Καλλιόπη, Τάξη: ΣΤ',

6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

Φώτη Χριστιάνα, Τάξη: ΣΤ',

1ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης

 

Κιθάρα

Ζαφειρέλλης Δημήτρης, Τάξη: Δ',

5ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Χατζησάββας Ιωακείμ, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Λουτρόπολης Θερμής (Βραβείο)

Τσακίρης Εμμανουήλ, Τάξη: Ε',

15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Κατσούρη Ελευθερία, Τάξη: ΣΤ',

Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Σαββαδέλλης Δημήτρης, Τάξη: Ε', (Διάκριση)

Δημοτικό Σχολείο Πολιχνίτου

Κελεμένης Γεώργιος, Τάξη: ΣΤ', (Διάκριση)

Δημοτικό Σχολείο Χαλίκων

 

Κλασικό Βιολί

Ρουντένκο Εμμανουέλα-Βικτώρια, Τάξη: Ε',

11ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Ιωσηφέλλης Αλέξανδρος, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Μήθυμνας (Διάκριση)

Μαλαπάσχα Αριάδνη, Τάξη: Ε',

6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Διάκριση)

 

Κλαρινέτο

Σπανιόλας Σοφοκλής, Τάξη: ΣΤ',

8ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Παπαγιαννάκης Ευστράτιος-Ραφαήλ, Τάξη: Ε',

3ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης  (Διάκριση)

Τοπάλης Στυλιανός, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Χαλίκων (Διάκριση)

 

Φλάουτο

Μαμουνή Σωτηρία-Μαρία, Τάξη: ΣΤ',

2ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

 

Αρμόνιο

Αθανασά Βασιλική, Τάξη: Δ',

5ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Λέκα Κλέα, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Ερεσού (Βραβείο)

Λουλαδέλλης Χρυσόστομος, Τάξη: Δ', (Διάκριση)

Δημοτικό Σχολείο Ταξιαρχών

Ανδριάνης Παράσχος, Τάξη: Ε',

3ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Διάκριση)

Καρμίρης Ελευθέριος, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Χαλίκων (Διάκριση)

Δεμερτζίδη Μυρσίνη, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Ερεσού (Διάκριση)

Κοτσίνη Αμαλία, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Ερεσού (Διάκριση)

 

Τύμπανα

Καφετζής Ηλίας, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Μεσοτόπου (Βραβείο)

Ρούσα Αθηνά, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Αγιάσου (Διάκριση)

Αμπουλός Βασίλειος, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Αγιάσου (Διάκριση)

 

Μπουζούκι

Αρβανίτης Κωνσταντίνος (Τρίχορδο), Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Σκαλοχωρίου (Βραβείο)

Καλαγάνης Παναγιώτης, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Βρίσας (Διάκριση)

Τηλεμάχου Γεώργιος, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Κάτω Τρίτους (Διάκριση)

 

Τζουράς

Στυλιανός Νικόλαος, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Καλλονής (Διάκριση)

 

Παραδοσιακό Βιολί

Σοφίτης Χρήστος, Τάξη: Ε',

3ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

 

Σαντούρι

Τσακίρη Δέσποινα, Τάξη: Ε',

10ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

 

Τουμπελέκι

Μαμουρίδου Λυδία, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Καλλονής (Βραβείο)

 

Ατομικό Τραγούδι

Παπαπάντου Μαρίνα, Τάξη: Δ',

6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Τσαλαβούτη Ιωάννα, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Ερεσού (Βραβείο)

Ανάγνου Μιχαέλα, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Πέτρας (Βραβείο)

Γεραγωτέλλη Ειρήνη, Τάξη: ΣΤ',

15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

Καρίπη Δήμητρα, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Παναγιούδας (Βραβείο)

Τζιμή Μαρία, Τάξη: ΣΤ',

Δημοτικό Σχολείο Μόριας (Βραβείο)

Κουλουμαργέτου Ιωάννα, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Χαλίκων (Διάκριση)

Λύμπου Σοφία, Τάξη: Δ',

15ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Διάκριση)

Μολυβιάτου Βασιλική, Τάξη: Δ',

6ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Διάκριση)

Δαφνά Ιωάννα, Τάξη: Ε',

Δημοτικό Σχολείο Μόριας (Διάκριση)

Κόκκου Ανδρονίκη, Τάξη: ΣΤ',

2ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Διάκριση)

 

Οργανικά Σύνολα Πιάνο για 4 χέρια

Γιασσάς Ιωάννης-Ταξιάρχης, Τάξη: Δ',

Δημοτικό Σχολείο Ταξιαρχών

&

Χριστοπούλου Μαρία-Χαρά, Τάξη: Ε',

3ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης (Βραβείο)

 

Οργανικά Σύνολα

Σύνολο Σαντουριών Δημοτικού Σχολείου Βρίσας &

Δημοτικό Σχολείο Πολιχνίτου (Βραβείο)

Σύνολο Τζουράδων Δημοτικού Σχολείου Αγιάσου (Διάκριση)

 

Φωνητικά Σύνολα

Δημοτικό Σχολείο Ερεσού (Βραβείο)

Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευή (Διάκριση)

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ
Τελευταίες ειδήσεις
22 Ιουνιου 2018
22 Ιουνιου 2018
22 Ιουνιου 2018
22 Ιουνιου 2018
> <
  • ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ

    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ε. ΑΡΩΝΗΣ
    Holter πίεσης και ρυθμού
    Δοκιμασία κοπώσεως Φορητός υπέρηχος
    Μυτιλήνη Βουρνάζων 2 τηλ.2251302311
    Γέρα:Παπάδος τηλ.22510-83600
    aroniskos@gmail.com

    ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΩΡΛ

    Στούμπος Χ. Γιώργος
    Χειρουργός ΩΡΛ Ενηλίκων & Παίδων
    Συνεργάτης Νοσοκομείων Metropolitan-Βιοκλινικη-
    Ιατρικό Διαβαλκανικό
    Καβέτσου 3 - 1ος όροφος
    τηλ. 22510 27757& 6940888555
  • Φυσικοθεραπεύτρια Manual Therapist

    Σταυρουλάκη-Γαλάτη Ιφιγένεια
    Πτυχιούχος Φυσικοθεραπείας ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης-PAMP
    Σύμβαση με ΕΟΠΥΥ
    Ασκληπιού 39 Χρυσομαλλούσα Μυτιλήνη
    τηλ. 22510-54898- 6977957180

    ΙΑΤΡΟΣ ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΟΣ

    ΑΓΓΕΛΙΚΗ Χ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ *PapTest*Κυτταρολογική εξέτασηούρων,πτυέλων,υγρών*FNA επιφανειακών οργάνων &θέσεων*Επανεκτιμήσεις πλακιδίων
    Καβέτσου 29- τηλ.22510 24860 κιν.6932512560
  • ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΣΤΟΥ

    Θωμάς Π.ΤσουκαλάςMD,PhD
    Διδάκτορ Πανεπιστημίου
    μετεκπαιδευθείς στη Γενεύη
    Αερ.Γιανναρέλλη 7 Μυτιλήνη
    τηλ. 22510 28222 &6976116205
    www.xeirourgiki-mastou.gr

    ΕΙΔΙΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ

    ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.ΜΙΧΑΛΗΣ
    Πτυχιούχος Παν. Αθηνών
    Καβέτσου 32-Μυτιλήνη
    τηλ. 22510 43377
    Καρατζά 10-Μύρινα Λήμνου
    22540 26652- κιν.6974117849
  • ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

    Νικόλαος Α. Δαρλής
    ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ-ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΛΟΓΙΑ & ΕΙΔΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΩΜΟΥ ΑΓΚΩΝΑ ΑΚΡΑΣ ΧΕΙΡΟΣ
    2ας Μαίου 30- 17121 Ν. Σμύρνη
    τηλ.210 9315300 &6936118880
    www.orthoinfo.gr

    ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ

    ΓΙΩΡΓΟΣ Ι. ΠΑΠΙΟΜΥΤΗΣ
    ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ
    ΤΡΑΥΜΑΤΟΛΟΓΟΣ
    ΚΑΒΕΤΣΟΥ 32
    ΤΗΛ:22510-55711
    ΚΙΝ:6942405440
  • ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ

    ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ Η. ΚΟΥΝΙΑΡΕΛΛΗ
    ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ
    Εξειδίκευση στις διατροφικές διαταραχές
    Κουντουριώτου 17 & Αλκαίου 1(π Μ Βρετάνια)
    τηλ.2251028512 6936447893

    ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΑΦΡΟΔΙΣΙΟΛΟΓΟΣ

    ΜΠΑΝΤΑΒΑΝΗΣ Ι. ΓΙΩΡΓΟΣ
    Δρ Ιατρικής Σχολής Παν.Πατρών
    ΕΡΕΣΟΥ 2,1ος όροφος
    ΤΗΛ:22510-37390
    κιν:6974956279
  • ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ - ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ

    ΑΣΗΜΑΚΗΣ Ε. ΜΟΥΦΛΟΥΖΕΛΛΗΣ
    θυρεοειδής Σακχαρώδης Διαβήτης 1,2&Κυήσεως
    Οστεοπόρωση Διαταραχές Έμμηνου Ρύσεως
    ΚΑΒΕΤΣΟΥ 32 ΜΥΤΙΛΗΝΗ & ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ
    22510-43366 6972332594

    A R O M A

    Επώνυμα αρώματα- κρέμες σώματος
    after save-αιθέρια έλαια - αρωματικά σαπούνια
    Ερμού 109- Μυτιλήνη
    τηλ. 22510- 22158
    www.aromashop.gr
  • Book and Art

    ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ
    Βάλια Μπαρμπατιώτη
    Κομνηνάκη 5 Μυτιλήνη
    τηλ:22510-37961
    www.facebook.com/Book.and.Art.Mytilini

    Αυγοπωλείο Χατζέλη

    Κοτόπουλα παραγωγής μας
    Νέο κατάστημα στο πάρκινγκ Μυτιλήνη
    Οδυσσέα Ελύτη 20
    τηλ.2251306790
  • ΠΤΗΝΟ-ΦΑΡΜΑ ΓΕΡΑΣ

    Γαζής Χαράλαμπος
    Γεωπόνος ΤΕ
    Κότες-κοκόρια-χήνες-γαλοπούλες-πάπιες-αυγά ελευθέρας βοσκής
    τηλ.: 6946167995

    Κάβα Κουτσουραδή

    Κάβα ποτών στη Μυτιλήνη. Είμαστε κοντά σας από το 1986
    Ικαρίας 6, Μυτιλήνη, 81100
    Τηλ. 2251022213
  • Μεζεδοπωλείο- Ουζερί

    "Απάγκιο"
    Εξαιρετικά σπιτικά φαγητά- Λεσβιακά τοπικά προϊόντα
    οικονομικές τιμές-Ζωντανή μουσική κάθε Σάββατο
    τηλ. 22510 20797

    Elysion Hotel

    Elysion Hotel – Ξενοδοχείο γάμου
    Διεύθυνση: Νεάπολη Μυτιλήνης
    Τηλέφωνο: 2251 061531-2
    Fax:22510 61294
    Website: www.elysion.gr
  • auto GARAGE

    ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π.ΖΕΪΜΠΕΚΗΣ
    ΠΑΓΑΝΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
    ΤΗΛ:22510-48144 6972107700

    Europcar

    AUTO MOTO LESVOS A.E Πάνος Σπανέλης. Κεντρικό:Κουντουριώτη 49Γ Μυτιλήνη τηλ:2251043313 fax42853 κιν.6976809252 Αεροδρόμιο:2251061665
    www.europcar-lesvos.com
    info@europcar-lesvos.com

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΩΡΑ